Türkiye Sigorta’nın ilk poliçesi Tuna-1

Türkiye Sigorta'nın ilk poliçesi Tuna-1

Türkiye Sigorta’nın ilk poliçesi Tuna-1

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Tuna-1 Doğalgaz Platformu’nun 883 milyon liraya Türkiye Sigorta tarafından teminat altına alındığını açıkladı. Albayrak, sembolik poliçeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye etti.

Türkiye Sigorta’nın lansmanında bir ilk yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye Sigorta’nın ilk poliçesini kestiğini ve Tuna-1 Doğalgaz Platformu‘nun 883 milyon liraya teminat altına alındığını açıkladı. Albayrak, sembolik poliçeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye takdim eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hediyeye ilişkin; “Bu Türkiye Sigortamızın ilk poliçesi. Malum birkaç hafta öncesinde müjdesini verdiğiniz, Türkiye tarihi açısından da kritik bir öneme sahip, Türkiye Petrollerinde Fatih gemisinin açtığı Tuna-1 kuyusundaki Türkiye’nin dünya ölçeğinde de çok önemli gaz keşfiyle sonuçlandırdığı ve devam ediyor kazmaya hala, kuyusunun sigorta poliçesi. Sembolik anlamı da manevi, maddi anlamı da çok büyük, bugünün anlamına binaen size takdim ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Sigorta hayırlı olsun

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, toplantı sonrası Twitter hesabından açıklama yaptı. Sigorta sektöründe tarihi gün yorumunda bulunan Bakan Albayrak, “Kamuya ait 3 sigorta şirketini Türkiye Sigorta, 3 bireysel emeklilik şirketini de Türkiye Hayat Emeklilik çatısı altında birleştirdik. Bu çatı, ülkemizin uluslararası sigorta sektöründe önemli bir güç olabilmesi adına ciddi bir hamle. Ayrıca ülkemiz sigorta pazarını büyütecek olan Türkiye Sigorta hayırlı olsun”

 

Antalya Kepez Sigorta Acenteleri, Antalya Konyaaltı Sigorta Acenteleri, Antalya Döşemealtı Sigorta Acenteleri , Antalya Muratpaşa Sigorta Acenteleri, Antalya Sigorta Acenteleri,unver sigorta,Türkiye Sigorta

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

https://t.me/UnverMurat